Hizmet Detay1

Açılış Kokteyl Organizasyonları

Açılış Kokteyl Organizasyonları

Açılış organizasyonları, firmaların tanıtımları adına büyük önem arz etmektedir. Bu organizasyonların ikinci bir sefer daha yapılma şansları yoktur. Dolayısı ile alanında uzman ve tecrübeli firmalardan destek alınarak yapılmaları gerekir. Flex Catering, aktivite ve tanıtım elemanları ile balon süsleme, süsleme, ses sistemi kurulumu, açılış kokteyli, açılış ikramları, açılış malzemeleri, açılış etkinlikleri, kokteyl masası... gibi, bir açılış organizasyonunda gerekli olan her türlü ihtiyacı müşterileri için temin etmekte ve yeni açılan firmaların prestij temelinin sağlam atılması için gerekli her adımı atmaktadır.

Yeni açılacak olan firmanız için söz konusu açılış organizasyonunu FlexCatering'e yaptırarak, siz ve firmanız için sunmuş olduğu avantajlı paket ve opsiyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Peki bu paketler arasında neler yer alıyor?

Açılış Organizasyonu Paketleri

Balon Süsleme Paketi: FlexCatering balon süsleme paketi içerisinde farklı alternatifler yer almaktadır: Balon ağaçlar, balon nazar boncukları, balon kapılar, karşıdan karşıya balon zinciri, jumbo balon, balon kemeri... Tüm bu alternatifler arasından yapacağınız seçimleri ve renk tercihlerini, açılışını yapacağınız firmanın konseptine ve zevkinize göre gerçekleştirebilirsiniz.

Süsleme Paketi: Balon süsleme paketine ek olarak bayrak süsleme, kumaş ve tül süsleme alternatiflerinden birini tercihi edebilir ve açılış organizasyonlarınızda mekan süslemesini yaptırabilirsiniz.

Kokteyl Paketi: FlexCatering'in açılış organizasyonlarında kokteyl paketi vermesi halinde, bunun için gerekli ekipman ve servis elemanlarının yanında, lezzetli ikramlıklar da konukların beğenisine sunulmaktadır.

Tanıtım Paketi: Açılış organizasyonlarının bildiriminin önceden yapılmasına ek olarak, organizasyon sırasında gerekli ses sistemi, DJ ve anons düzenlemelerine ek olarak, tanıtım elemanları, bunun için seçilmiş kostümler ve bunlara ek olarak logo baskılı balonlar, firmanın açılışı ve sonrasında akılda kalması adına oldukça etkili bir paket olmasını sağlamaktadır.

İkram Arabaları: İçerisinde Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu, patlamış mısır, pamuk şekeri gibi ikramlıkların bulunduğu ikram arabaları, özellikle çocukların dikkatini, açılış organizasyonlarında çeker.

Animasyon Gösterileri: Açılış organizasyonlarında FlexCatering'in sağlamış olduğu ve çocukların sevdiği hizmetler arasında, tahta bacak, palyaço, kostümlü karakter ve maskot ürün gibi farklı animasyon gösterileri de yer almaktadır. Bu gibi aktiviteleri, çocuklara hizmet vereceğiniz firmalarda ya da çocukların da aileleri ile birlikte geleceği mekanlarda kullanarak, onların akıllarında kalmayı sağlayabilir ve müşteri potansiyelinizi güçlendirebilirsiniz.

Kokteyl Masası Süsleme: Açılış organizasyonlarında, özellikle de iş yeri ve mağaza açılışlarında kullanılan kokteyl masaları, fonksiyonel olarak kiralanabilir ve süslenerek amacına hizmet eder.

Konfeti Makinesi: Açılış organizasyonlarında da düğün organizasyonlarındaki kadar sık kullanılan konfeti makinesi de FlexCatering tarafından, firmalara kiralanmaktadır.

Bir açılış organizasyonunda, özellikle organizasyon firmalarından talep edilen hizmetler standarttır: Balon süsleme, animasyon gösterileri, ses sistemi ve DJ bu standart içerisinde yer alır.Ancak zaman zaman kurdele süslemeleri isteyen firmalar da bulunmaktadır. Bu firmaların ödemeleri gereken fiyat, diğer firmalara göre daha yüksektir. Hizmet sayısı arttıkça, fiyat da artış göstermektedir.

Açılış Organizasyonları Nasıl Yapılır?

Bu gibi organizasyonlar genellikle telaşlı ve eleştiriye açık organizasyonlardır. Dolayısı ile çok fazla sorun çıkacaktır. Bu sorunları en aza indirgemek adına yapılması gereken, doğru bir firma ile çalışmaktan geçer ki bu seçim için internette kısa bir araştırma yaparsanız, karşınıza FlexCatering çıkacaktır.

Bir açılış organizasyonu için firma seçimi yapıldığında, ondan ilk talep edilecek olan şey süsleme olacaktır. Davetlilerin gözüne hitap etmek ve onların beğenisini toplamak için yapılacak olan balon, tül, kurdele... süslemelerinde seçilecek olan renklerin, firmanın konseptine uygun olarak seçilmesi öncelikli talebiniz olmalı.

Organizasyon firmasının güvenilirliği, sektördeki referansları,elemanlarının güler yüzlü hizmet anlayışının bulunduğundan emin olduktan sonra, firmanızın açılış organizasyonu için talep ettiğiniz şeylerin listesini hazırlayın ve bu listeyi firmaya verip, ihtiyaç olan zamanı teyit edin. Bu işlemi ne kadar hızlı yaparsanız, isteklerinizin zamanında yetişmesi, temin edilmesi, o kadar kolaylaşır.

Süsleme işlemine ilk olarak balon süslemesi ile başlanır. Balon nazar boncukları, fiyonklar, zincirler ya da kemer kapılar hazırlanır ve sonrasında da uygun alanlar kumaş ve tüllerle süslenir. Tüm bunların, açılışı yapılacak olan firmanın konseptine uygun renklerde olması gerekmektedir. Sonraki aşamada ise bayraklar ve kurdeleler kullanılarak uygun alanlar donatılır.

Market açılışlarında, açılışı gerçekleştirilen marketin, çevrede fark edilmesi için yapılan süslemelere anonslar ve yüksek sesli çalınan şarkılar eşlik eder. Eğlenceler düzenlenip yarışmalar yapılır ve değişik zamanlarda farklı ürünler için yapılan indirimlerin anonslarla müşterilere duyurulması, yapılan açılış organizasyonuna olan ilginin canlı kalmasını sağlamış olur.

Mağaza açılışlarında, açılış organizasyonu öncesi yapılan reklam çalışmalarının önemi çok büyüktür. Bir mağazanın cazip olan herhangi bir şeyi, müşterileri kendisine kilometrelerce uzaktan çekmektedir. Dolayısı ile marka, ilgi çekici gösteriler; hatta belki düzenlenecek olan konserlerin tanıtımı, ve tanıtımda adı geçen şeylerin farklı olması, müşteri ilgisinin canlı olmasını olanaklı hale getirecektir. Kokteyl ve yapılan ikramlar ise insanların, yapılan organizasyonda daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır. FlexCatering, sizin için, her ince detayı tüm ayrıntıları ile düşünecek ve sektörünüze sağlam bir giriş yapmanızı sağlayacaktır.

Yeni yaptığınız her şey gösterilmek ister. Yeni mağaza mı açtın… Ya da yeni bir şube… Yeni inşaatın temelimi atılacak… Seçkin protokol misafirlere özel lezzetler mi sunulacak… Merak etmeyin! Sizi yansıtan Açılış Kokteyl organizasyonlarını Flex Catering olarak ayağınıza getiriyoruz. Üstelik seçilebilir menü içeriği ile. Daha ne denebilir ki…

Siz sadece kurdeleyi kesin, biz gerisini hallederiz.